Slovensko zaujalo nie len zvýšenou návštevnosťou ale aj čistými hotelmi

0
162

Časopis Travel Trade Europe, ktorý sa charakterizuje ako celoeurópske odborné periodikum zamerané na cestovný ruch, informuje na svojich titulných stranách o náraste návštevnosti Slovenska za prvý polrok.

Článok informuje o 10% medziročnom náraste cestovateľov. Najävčší podiel na raste má samozrejme domáca klientela, no vo veľkej miere ju dopĺňajú turisti z Českej republiky, Poľska, Nemecka, Rakúska a Maďarska. Až 115% nárast turistov evidujú Štatistiky z Číny. Podľa údajov Národnej banky Slovenska sa príjmy z cestovného ruchu zvýšili o 27 miliónov eur.

Časopis priniesol na titulnej strane aj výsledky prieskumu rezervačného portálu www.hotel.de. Podľa hodnotenia návštevníkov európskych hotelov sú slovenské hotely najčistejšie na starom kontinente. Získali priemernú známku 8,75 boda z 10 a predbehli tak aj hotely z krajín ako Rakúsko, Švajčiarsko či Nemecko. „Čistota hotelov patrí medzi veľmi dôležité kritériá pri výbere dovolenky. Výsledok podčiarkuje, že slovenskí hotelieri vnímajú čistotu veľmi vážne a pre svojich hostí robia maximum. Svedčí to o rastúcej kvalite služieb v slovenskom cestovnom ruchu,“ uviedla Marta Kučerová, riaditeľka SACR.

zdroj: sacr.sk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here