Dnes sa koná Standart fest v Bratislave

0
171

Spojenie troch svetov – kávy, dizajnu a koktejlov. To čaká návštevníkov 12. marca 2016 v bratislavskom Sheraton Hoteli na Standart feste. Ten sa tento rok, ako naznačuje aj názov, vynovil a z predošlých Coffeefestov sa tak stal festival, ktorý pod svoje krídla pribral okrem kávy aj bary a barmanov.

Standart tím je známy organizovaním Coffefestov a vydávaním magazínu Standart. Tento rok si však latku nadstavil ešte vyššie a rozhodol sa zorganizovať obsiahlejší festival. Z pohľadu barmanstva sa zameral na gin. To záujemcom o festival napovedala už aj akcia s názvom Swing Gin Night, ktorú organizátori v spolupráci so Záhir coffee & drinks v Nitre usporiadali práve v tejto slovenskej mekke bartendingu vo februári.

,,Zmysel pre detajl, náročnosť na kvalitu, hľadanie pridanej hodnoty, príjemná komunikácia či v neposlednej rade aj úsmev a spokojnosť zákazníka nie sú výsadou iba úzkej skupiny ľudí, ale môžu byť súčasťou každodenného života nás všetkých.” Standart tím

Medzi pražiarmi sa predstavia domáci i zahraniční hostia – Doubleshot (CZ), Bonanza Coffee (DE), Gardelli Coffees (IT), Casino Mocca (HU) či The Coffee Collective (DK), to je len pár zahraničných hostí, ktorí sa predstavia na Espresso baroch. Z domácich zúčastnených sa môžu návštevníci tešiť už na tradičný Green Plantation z Komárna, známu 9 Grams Coffee zo Žiliny, Goriffee alebo aj novinky ako Kavala pražiareň, Aurelica alebo Concept.

Množstvo prednášok o káve (Do Berlína za vlastnou kaviarňou – Marián Plajdičko a Life of a farmer in El Salvador od Eduarda Hernandeza), gine (Cocktails & Gin od Hannah Lanfear alebo Svetová barová kultúra na Slovensku od Luboša Rácza) alebo aj dizajne (Design and communities – Werksalon Vienna či Architektúra a život v Bratislave od Juraja Benetina) ale aj workshopy alternatívnych metód, prípravy kávy v džezve či workshop kaligrafie. To všetko bude súčasťou sobotného Standart festu. Chýbať nebudú ani cuppingy. Tie sú rozdelené časovo na kontinenty – Amerika (10:30 – 11:30 hod.), Afrika (12:00 – 13:00 hod.), Svet (13:30 – 14:30 hod.), Slovensko (15:00 – 16:00 hod.). Rovnako sa vo vyhradený čas budú degustovať aj giny.

Medzi iné kativity boli zaradené: výroba baristických záster, ochutnávka cascary či vlastná príprava latte art a mnoho ďalšieho.

Gin bary budú na festivale pod vedením Boutiq’Bar Budapešť a Záhir Nitra.

Lístky sú dostupné na www.standartfest.com.

12747859_899501940163478_8646600085719270476_o

(BN)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here