Cez víkend sa uskutoční 3. ročník Coffee Fiesty v Banskej Bystrici

0
343

logo-coffee-black-01 (1)Oddnes až do nedele (20. – 22. mája 2016) sa koná v Banskej Bystrici festival plný (nie len) kávy. Dejiskom je opäť Záhrada – Centrum nezávislej kultúry v Banskej Bystrici.

Organizátori rok čo rok stupňujú kvalitu ponúkaného programu. Tento rok sa tri dni plné kávy budú okrem tohto lahodného moku niesť aj pomoci deťom z Detskej fakulty nemocnice v Banskej Bystrici. Výťažok z predaja kávy, ktorý sa koná dnes vo vybraných prevádzkach Cechu hostinských na Námestí SNP v Banskej Bystrici, bude venovaný občianskemu združeniu Svetielko nádeje v Banskej Bystrici.

IMG_7106_resizeZajtra, teda v sobotu, a potom aj v nedeľu sa už však dejisko Coffee Fiesty prenesie do Záhrady – Centra nezávislej kultúry v Banskej Bystrici. Návštevníkov tam budú čakať popredný slovenský a zahraničný pražiari kávy. Tí okrem kávy, ktorú môžte nájsť v kvalitných prevádzkach po Slovensku ukážu, ako si pripraviť kvalitnú kávu doma. Rovnako si pre všetkých ľudí pripravili aj prednášky a workshopy s tými najzaujímavejšími témami. A že Coffee Fiesta nie je len o káve svedčí aj fakt, že na festivale sa budete môcť stretnúť s drinkami, domácimi sirupmi, chai latte, cold brew, chutným jedlom či príjemnou hudbou v podaní francúzskeho chansonu skupiny Pas De Pitié.

Súčasťou Coffee Fiesty 2016 budú aj dve zaujímavé súťaže. Je to nultý ročník súťaže Junior Coffee Masters a pokračovanie Latte Art Ligy. Obidve súťaže zobrala do svojich rúk SCAE Slovakia, ktorá koná v súlade s pravidlami Speciality Coffee Association of Europe.

IMG_5537

V sobotu 21. mája sa bude v súťaži Junior Coffee Masters hľadať najväčší juniorský talent z celého Slovenska. Mladí baristi budú môcť ukázať svoje schopnosti a budú musieť presvedčiť odbornú porotu nielen svojimi činmi, ale aj svojim prejavom o tom, že práve oni si zaslúžia titul Junior Coffee Masters. O tento titul sa budú na Slovensku biť po prvý krát. Juniorský baristi podobne ako seniori budú  musieť počas 15 minút odprezentovať súťažnú kávu a pripraviť 4 espresá, 4 mliečne nápoje a 4 nealkoholické kávové nápoje na báze espresa.

_MG_6884V nedeľu 22. mája sa uskutoční 2. kolo Latte Art ligy, ktoré je pokračovaním prvého. To už tento rok prebehlo v Piešťanoch. Záštitu nad 2. kolom Latte Art ligy prevzal sponzor Bazzara Espresso.

Všetkých návštevníkov čaká počas troch dní v srdci Slovenska – v Banskej Bystrici bohatý program. Jeho celé znenie si môžte pozrieť na oficiálnych stránkach Coffee Fiesty 2016 – www.coffeefiesta.sk. Veľa hodnotných informácií nájdete aj na facebookovej stránke facebook.com/coffeefiestabb.

CF-2016-A3-Flyer-orig

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here