Lukáš Adamec má vlastnú jedenástku!

0
285

Každý fanúšik piva vie oceniť poriadny pivný špeciál, a to najmä počas horúcich letných mesiacov. Na východe Slovenska sú už zvyknutí na špeciality z dielne pivovaru Šariš, no tentokrát sa tamojší sládkovia prekonali. Navarili pivo, ktorého receptúru si vybrali samotní Slováci! Krstným octom Našej 11° sa stal slovenský spevák a srdcom východniar, Lukáš Adamec. Ak ste zvedaví, ako sa pivo vydarilo, príďte ho ochutnať na Deň otvorených dverí v šarišskom pivovare.

Slováci dostali vďaka projektu Prilož srdce k dielu prvýkrát v živote šancu navrhnúť si pivo presne podľa svojej chuti. Pivovar Šariš špeciálnu várku zlatého moku nazvaného Naša 11° začal pripravovať v spolupráci s Lukášom Adamcom, ktorého tento projekt skutočne oslovil: „Každý vie, že pitie piva Šariš je srdcová záležitosť. Preto sa mi nápad, aby si ľudia navarili pivo podľa seba a priložili tak srdce k dielu, veľmi zapáčil. Takto sa na pivo aspoň nikto nebude môcť sťažovať.“

Saris_01

Lukášovi na chuti Našej 11° záleží natoľko, že sa rozhodol vybrať sa do pivovaru a dohliadnuť na jej varenie osobne. Spoločne s ďalšími autormi receptu dodal tomuto výnimočnému pivu poslednú ingredienciu – žatecký chmeľ, ktorý dodá Našej 11° tú správnu vôňu. Špeciál zo Šariša je tak konečne pripravený, aby mohol spraviť radosť každému, kto vie oceniť dobré pivo.

Saris_02Do projektu Prilož srdce k dielu sa cez internet zapojilo viac ako 4100 Slovákov, čo naznačuje, aký veľký záujem o pivné špeciály v krajine máme. Pivovar Šariš však nápad s vytváraním nových a netradičných chutí posunul na novú úroveň. Dal totiž ľuďom šancu vytvoriť skutočný unikát, ktorý sa podľa názoru odborníkov skutočne vydaril. „Sýto zlatá jemne chmelená 11-tka v sebe snúbi jemnú arómu extra chmeľu pridaného za studena a vyváženú plnosť piva,“ myslí si o výsledku sládok pivovaru Ján Čerkala.

Každý kúsok srdca, ktorý do tvorby tohto piva vložili Slováci počas projektu, sa zarátal do celkového profilu piva. Túto unikátnu novinku budete môcť ochutnať už počas Dňa otvorených dverí pivovaru 3. septembra 2016, kam vás týmto srdečne pozývame. V nasledujúcich mesiacoch bude Naša 11° dostupná aj na výčapoch v každom dobrom Šariš Pube.

(BN)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here