Kto získa titul majstra v čapovaní?

0
403

Miesto z druhej strany pultu sa pre nich stalo osudovým. Baví ich tak veľmi, že sa dostali do Národného finále barmanov HEINEKEN STAR SERVE. Šestnásť finalistov bojuje o titul majstra Slovenska v čapovaní piva Heineken.

Do Národného finále HEINEKEN STAR SERVE v čapovaní postúpili barmani, ktorí uspeli v celoslovenskom výbere. Všetkých šestnásť si svoje zručnosti zmeria vo štvrtok 22. septembra v bratislavskom River´s Clube. O nezabudnuteľnú atmosféru sa postará speaker Európy 2 Matúš Krnčok. Najväčšou a najočakávanejšou hviezdou finálového večera bude okrem nového majstra v čapovaní piva pán Willem van Waesberghe, hlavný sládok spoločnosti HEINEKEN priamo z Amsterdamu. Párty v štýle „One night in Amsterdam“ v podaní medzinárodne úspešného DJ Rosh-a bude, samozrejme, pokračovať dovtedy, kým sa budú chcieť hostia a súťažiaci zabávať a kým bude čo čapovať.

 

tt-alfred-smatlanekAlfréd Šmatlánek

TRENČÍN / Steps bar

„Rád navštevujem pivovary“

Osudovým sa stal pre neho film Koktail. „Chcel som vedieť, aké je miešať ľuďom drinky. Či má pri tom barman naozaj takú radosť, akú bolo vidieť vo filme. Tak som sa do toho pustil a dodnes je to pre mňa viac zábava ako práca.“ Po 6 rokoch ho stále barmanstvo napĺňa. „Baví ma pripravovať a skúšať nové chute. Od miešaných drinkov až po pivá.“ Vo voľnom čase postáva Fredy rád z druhej strany pultu a sleduje prácu niekoho iného. „Napríklad rád navštevujem pivovary a úplne si vychutnávam tie nové chute.“

 

za-dominik-friscakDominik Friščák

ŽILINA / Enjoy club

Bar a jeho dve lásky

Čapovať a miešať drinky moc za prácu nepovažuje. „Je to jedna nekonečná zábava. Pracujem totiž na diskotéke, kde je úžasná atmosféra. Preto je môj život doslova jedna veľká párty. Fascinuje ma miešať drinky, pozorovať to vzájomné reagovanie chutí a vôní. Hrám sa nimi, ako keby som bol chemik.“ Barmanstvu sa venuje aktívne 2 roky a keď nie je v práci, zvyšný čas rád trávi na motorke. To je jeho druhá veľká láska. Ale samozrejme, až za prácou barmana.

 

ke-nikola-niznianskaNikola Nižnianská

PREŠOV / Club Aquabelly

Seriál s Heinekenom v ruke

K svojej práci sa dostala náhodou. „Oslovili ma, či nechcem brigádovať v bare. Mňa to tam ale tak zaujalo, že sa krátka brigáda sa zmenila na osudovú prácu.“ Po štyroch rokoch pokladá Nikola za najväčšiu devízu práce barmanky stretávanie nových ľudí a poznávanie ich charakterov. „Mám rada miešané drinky, občas si dám malý fľaškový Heineken a keď si mám úplne oddýchnuť, buď vycestujem niekam za zážitkami, alebo relaxujem doma pri seriáloch.“

 

ke-viktoria-mruzovaViktória Mrúzová

 PREŠOV / Club Aquabelly

„Pivo a priateľov si rada doprajem“

Začínala ešte ako študentka brigádou v reštaurácii. „Táto práca je vhodná najmä pre ľudí, ktorí majú radi dynamický život, chcú sa stále zlepšovať, posúvať a učiť nové veci. Mňa moja práca doslova vyformovala.“ Aj po 7 rokoch práce barmanky je pre ňu stále veľkou výzvou. „Robím v najväčšom klube v Prešove a vedieť robiť prácu tak, aby som okolo seba videla spokojných ľudí, je pre mňa veľmi dôležité. Preto sa vyžívam v miešaní všetkých typov drinkov.“ Okrem toho si sama rada dopraje aj chutné pivo. „Jasné a najmä vtedy, keď som vonku s priateľmi.“

 

za-michal-staffenMichal Štaffen

ŽILINA / Enjoy club

„Bar je náplasť na dušu“

„Ani neviem ako, ale jedného dňa som stál za barovým pultom, a tak ma to chytilo, že som spoza neho dodnes neodišiel.“ Po desiatich rokoch Michala zákazníci pokladajú nielen za barmana ale aj polovičného psychológa. „Na tejto práci je najzaujímavejšie práve to, že je s ľuďmi. Bar býva pre nich náplasť na dušu a barman im vie svojim prístupom a nápojom, ktorý s láskou pripravuje úplne zmeniť deň.“ Pivo má Michal už dlho veľmi rád. „Vždy mi lahodila jeho horkastá chuť. A zostalo mi to dodnes.“ Michal je okrem barmana aj umelecký rezbár. Tomu sa aktívne venuje a je to pre neho zároveň najväčší relax.

 

Pavol Šťastný

 MARTIN / CAFÉ LÝRA

„Zákazník si chce oddýchnuť“

Pavla vždy lákalo spoznať, ako to vyzerá a funguje z druhej strany baru. Záujem o toto povolanie mu zotrval aj po dvanástich rokoch, čo sa mu profesionálne venuje. „Najviac ma na mojej práci baví to,  že nie je stereotypná. Nikdy neviete, komu dnes budete miešať drink, ani to, ako dôležité pre toho človeka je, aby si pri ňom aspoň minútku oddýchol a aby si ho mohol vychutnať.“ Pavlovou srdcovkou je príprava kávy.  Pivo rád podáva v práci, ale menej ho popíja vo voľnom čase. Svoje baterky si dobíja ako DJ.

 

ke-daniel-hoangDaniel Hoang

KOŠICE / Club Retro

„Pokecať s priateľmi? Jasné, že pri pive!“

K práci barmana sa dostal náhodou. „Kamarát ma zavolal na výpomoc pri pohároch. Vtedy mi ani nenapadlo, že sa tomu budem venovať dlhšie. Nemal som totiž v povahe komunikovať tak aktívne, ako je pri barmanoch zvykom.“ Postupom času sa to však Daniel naučil. „Dnes to mám dokonca rád a ide mi to už samo.“ Po jeden a pol ročnej skúsenosti sa Danielovi zdá zaujímavé práve to, na čo na začiatku nebol pripravený. „Denne stretnem veľké množstvo ľudí a s nimi množstvo odlišných osudov. Môcť byť pri tých ľuďoch a urobiť im deň perfektne pripravenou kávou alebo čapovaným pivom mi robí veľkú radosť. Aspoň raz mesačne si Daniel užíva aktívny relax vo wellnesse alebo na bicykli. A práve vtedy je pivo ideálny nápoj. Najmä keď si chce večer po dobrej cyklotúre len tak pokecať s priateľmi.

 

tt-robert-augustiniRóbert Augustini

TRENČÍN / Steps pub

„Už nechcem robiť nič iné“

Aj v Robovom živote nastal moment, kedy mu do neho náhoda priviedla prácu barmana. „Nemal som lepšiu pracovnú ponuku, a tak som začal robiť barmana. Tak veľmi ma to chytilo za srdce, že keď som zrazu mohol robiť niečo iné, už som nechcel.“ Aj keď je stále vo svojej práci nováčikom, po roku má aj on a aj jeho štamgasti svoje obľúbené miešané drinky. „Mám rád svoju prácu. Robím ju s radosťou a snažím sa, aby to bolo aj vidieť.“  V práci najradšej podáva pivo a po nej popíja najradšej miešané drinky s rumom. Relaxuje v posilňovni a pri futbale.

 

za-veronika-hodasovaVeronika Hodasová

ŽILINA / Enjoy club

„Milujem chuť piva“

Veronika má  veľmi rada prácu s ľuďmi, preto sa stala barmankou. „Barman je taký polo psychológ, ktorý sám musí cítiť, ako a s čím pristúpiť k zákazníkovi. Venujem sa tomu už tri roky a najviac ma baví práve príprava drinkov za barom a to, že som súčasťou rôznych party.“ Prípravu nápojov si doslova vychutnáva a keď má voľno a môže si dopriať pivo, moc rada si ho dá. „Milujem chuť piva, keby som mohla, pila by som ho stále.“ Veronika najviac relaxuje pri cestovaní. Rada spoznáva mestá na Slovensku aj v zahraničí.

 

za-denis-krutekDenis Krútek

ŽILINA / Enjoy club

„Bar – moja láska na celý život“

Denis sa v bare pohybuje už od školských čias. „Začínal som ako pomocná sila, umýval som poháre.“ Postupom času sa z neho stala plnohodnotná sila za barom. „Bavilo má miešať drinky, pripravovať kávu a tiež som chcel vedieť viac o pive.“ Túžba po nových vedomostiach ho priviedla k barmanskému kurzu. „Vždy som chcel byť lepší ako ostatní. To ma motivovalo a viedlo k neustálemu zlepšovaniu sa.“  A tak sa posúval ďalej. „Pracoval som v cocktail bare, v kaviarni a aj v prevádzke orientovanej na pivo.“ Svojej práci sa už Denis venuje šesť rokov a  veľmi ju má rád. Veľmi rád má aj dobré pivo, ktorým nikdy nepohrdne. „Nielen že ho rád pripravujem, ale ho aj sám rád konzumujem.“ V čase voľna sa Denis rád vzdeláva, zabáva a najmä trávi čas s priateľmi.

 

za-zuzka-tichaZuzana Tichá

ŽILINA / Enjoy club

„Užívam si každý moment“

„Baví ma byť v kontakte s ľuďmi. Teší ma spoznávať stále nových, komunikovať s nimi a moc ma baví ich aj zabávať.  Vidím, ako sa im mení nálada. Je to úžasné, akú možnosť má barman, ako môže usmerňovať myšlienky človeka, ktorý sa posadí oproti nemu.“ Po troch rokoch ju to stále veľmi teší. „Užívam si každý moment. Napríklad, keď niečo pripravujem v shakeri. Aké je to zábavné a dynamické  a ako sa pri tom môžem usmievať a zabávať okolie.“ Preto svoju prácu pokladá zároveň aj za dobrý relax. „Pracujem v super kolektíve. Vďaka tomu chodím do roboty vždy s nadšením.“ Nemenej rada ako svojich kolegov má aj chutné pivo. „Okrem toho, že ho rada pripravujem, mám ho rada aj ako konzument.“

 

Milan Takáč

KOŠICE / Garibaldi´s

Pedantný fajnšmeker

Milan sa barmanstvu venuje už celých 10 rokov. Baví ho na ňom každodenné stretávanie nových ľudí a zároveň pedantná starostlivosť o celý chod podniku. Je totiž zároveň prevádzkar aj majiteľ. Pivo si dá rád najčastejšie v lete od smädu, ale pre hostí ho rád pripravuje celoročne. Rovnako veľmi rád aj mieša drinky a po práci behá. Aktívny a pravidelný relax nikdy nevynechá.

 

tt-peter-urbanekPeter Urbánek

NITRA / Music Café

„Nemôžem si želať viac“

„Na práci barmana mám najradšej komunikáciu s ľuďmi. Obzvlášť s tými veselými,“ hovorí Peter o pozitívach barmanstva. Venuje sa mu už celých dvanásť rokov. „Nie je veľa zamestnaní, pri ktorých človek doma povie, že sa vyslovene teší do práce. Moja práca ale taká je. Veď robím v skvelom kolektíve a prinášam ľuďom radosť. Čo viac si tak človek môže želať?“ Voľný čas Peter trávi najradšej s rodinou.

 

lucia-lovassovaLucia Lovassová

RIMAVSKÁ SOBOTA / Budík pub

Spievajúca barmanka

K tejto práci sa Lucia dostala pred troma rokmi náhodou. „Chcela som to vyskúšať, netušila som však, že ma to tak chytí. Človek to asi musí mať v sebe. Musí rád hostiť ľudí, mať z toho fajn pocit, radosť, keď môže niečo pripravovať a skúšať a neustále stretávať nových a nových ľudí. To zbožňujem.“ Medzi miešanými drinkami Lucia nemá nijakého favorita. Pivo rada podáva a aj si na ňom rada pochutí. Okrem toho rada športuje a rada si spieva.

 

tt-michail-richardsonMichail Richardson

TRENČÍN / Steps pub

Život plný hudby

Pre Michaila je práca barmana vytúženou najmä preto, že sa robí v zaujímavom prostredí plnom hudby. Baví ho aj to, že sa väčšinou odohráva v netradičnom čase – v noci. Veľmi rád pripravuje akékoľvek miešané drinky a pivo si dáva najradšej pri posedení s priateľmi. Pretože aj barman musí relaxovať. Aj keď opäť najradšej v bare alebo klube.

 

pp-jan-budzakJán Budzák

POPRAD / Subway

Život bez stereotypov ale s pivkom

Pre prácu barmana sa rozhodol preto, lebo rád debatuje s ľuďmi. „Debatovaniu“ a popri tom aj obsluhe za pultom sa venuje už 9 rokov. „Aj po tých rokoch je to pre mňa stále zaujímavá práca. Nikdy v nej nie sú stereotypy. Stále skúšame niečo nové a keď už to máme vyskúšané, tak sa to snažíme zdokonaliť. Veď je to práca s chuťami a na nich je stále čo vylepšovať.“ Ján  rád športuje, chytá ryby ale aj leňoší doma pri telke. A keď sa vyberie von, pokojne si rád s kamarátmi posedí aj pri dobrom pivku.

 


HEI_BrandPos_FCSilverHeineken Slovensko je viac ako 15  rokov lídrom na slovenskom pivnom trhu so stabilným trhovým podielom na úrovni približne 40 %. Heineken Slovensko a.s. je súčasťou jednej z najväčších pivovarníckych skupín na svete – HEINEKEN N.V. Spolu so značkou Heineken, vlajkovou loďou portfólia spoločnosti, HEINEKEN na Slovensku predáva najhodnotnejšiu slovenskú pivnú značku Zlatý Bažant, ďalšie silné slovenské značky Corgoň a Kelt, regionálny Martiner, ako i niektoré známe zahraničné značky – Krušovice, Starobrno a Desperados.
Od roku 2015 sa HEINEKEN Slovensko stal výrobcom najpredávanejšieho cideru na svete, značky Strongbow, ktorý vyrába v pivovare Hurbanovo a dodáva na trhy strednej a východnej Európy.

 

PR článok
(BN)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here