Ubytujte sa u Prvej Dámy Vysokých Tatier

0
344

Prichádzame v poobedných piatkových hodinách a víta nás recepčný personál. Je milý, usmiaty a zbytočne nepodlizujúci sa hosťom. Dopĺňa ho concierge, osoba, ktorá je v slovenských hoteloch absolútnou neznámou.

Concierge je človek so všeobecným prehľadom o lokalite, do ktorej hostia prišli. Má byť nápomocný so všetkým, s čím si hosť nebude dať vedieť rady. Naša vopred dohodnutá rezervácia je vybavená za pár minút. Počas odovzdávania elektronického kľúča od izby dostávame od recepčnej jasné informácie o tom najdôležitejšom, čo a kde sa nachádza. Naviac dostávame štýlovú brožúru vytlačenú na staropripomínajúcom papieri s príhovorm riaditeľky a predstavením manažmentu. Ten spoznávame aj za pomoci fotografií, ktoré sú pri menách uvedené. Nadobúdame tak pocit, že hotel je jedna veľká rodina a že sa na nič nehrá, a nič pred nami netají. Až k izbe nás sprevádza spomínaný concierge, ktorý sa nás niekoľkokrát spýta či nám netreba pomôcť s batožinou. Máme jej po menej, prišli sme iba na víkend, takže netreba. Ideme výťahom, ktorý je dizajnovaný v staršom období a pripomína nám priestory Titanicu. S týmto človekom prehodíme pár slov a naozaj nemá problém odpovedať nám na všetko, čo nás zaujíma.

Ako prvé wellness

Hoci hotel na svojom webe disponuje len ilustračnými zábermi svojho wellness centra, nevadí nám to a naše prvé kroky smerujú práve tam. Chceme sa zohriať po 5 hodinovej ceste z Bratislavy a trocha sa nakopnúť na tri dni pred nami. Do wellnessu sa nám otvoria dvere po priložení našej karty a víta nás samostatná recepcia s personálom. Úsmev nechýba ani jemu a po navrhnutí, aby nám vysvetlil ako to tu funguje sa spúšťa do krátkej inštruktáže. Mohli sme prísť v županoch z izby, no nespravili sme tak. Nie je to problém. Dostávame uteráky aj kilty do sáun. Prezlečieme sa v skrinkách a vstupujeme do miestnosti s hlavným plaveckým bazénom, s vodnými atrakciami (protiprúd, vodná sprcha a iné). Protiprúd je k dispozícii aj pre hostí, ktorí majú chuť svoj deň začať ranným plávaním od 7:00 do 9:00 hod. Wellness dotvára vnútorná vírivka obklopená relaxačnými ležadlami zavesenými do stropu a vonkajšia vírivka, okolo ktorej je v tejto sezóne spravený snehový mantinel.

Saunový svet je tvorený troma saunami – suchou, parnou a infrasaunou a soľným tepidáriom, v ktorom pre nás boli pripravené ležadlá na oddych. Na dverách sme sa dočítali do ktorej sauny sa má v čom vstupovať a koľko by sme v nej mali ideálne byť. K dispozícii bol aj ochladzovací bazén, na ktorý by si určite prišiel môj otec ako člen otužileckej skupiny ľadových medveďov :D.

Jedlo, obsluhujúci personál a kuchyňa sú výnimočné

V prvý večer sme absolvovali degustačné menu v reštaurácii Sissi, ktorej vstup sa nachádza cez kaviareň Mozart. Lucia a Valentín, naši čašníci…

ZAUJAL VÁS ČLÁNOK? DOČÍTAJTE HO PO KLIKNUTÍ SEM!