Poznáte výraz Aperitivo Moment?

0
483

Koncom mája sme sa vybrali do talianského mesta módy, dizajnu a elegancie. Našou hlavnou myšlienkou však neboli dlhé nákupy, ale spoznanie tzv. Aperitivo Moment, vo voľnom preklade obdoba nášho zvyku ,,ísť na jedno” po práci. V Taliansku je neodmysliteľnou súčasťou dňa a vetu ,,Andiamo a prendere un aperitivo” (pôjdeme na aperitív) tak môžete počuť z úst každého Taliana pomerne často.

Aperitivo Moment je populárny či už na severe alebo juhu Talianska a pre domácich ide o udalosť, pri ktorej nechce nikto chýbať. Zmyslom celého výrazu je neformálne stráviť čas s priateľmi a odreagovať sa po práci. Koná sa zvyčajne vo večerných hodinách a skromnosťou sa líši hlavne v menších mestách.

ZAČAŤ TREBA PRIAMO VO VÝROBNI

Teda nie tak priamo. K výrobe Campari, ktorá je prísne utajovaná, sme sa nedostali. Ocitli sme sa v centrále spoločnosti Campari a mali možnosť spoznať históriu značky v jej dvojposchodovej galérii. Z jej okien sme mohli vidieť Villu Campari, teda najstaršiu budovu, ktorá sa v areáli spoločnosti nachádza. Jej spodné poschodie slúži ako reštaurácia. Tu sme ochutnali náš prvý, skvelo pripravený Aperol Spritz. Áno, Campari, to nie je len červený horkastý bitter vo fľaši ale aj Aperol, Cinzano a Crodino, teda nealkoholická verzia, pripomínajúca Campari. A inak, k tomuto sviežemu nápoju sme tu dostali oriešky obalené vo vysušenom Campari.

Villa Campari

V poobednajších hodinách sme sa ocitli v úplnom centre Milána. Na promenáde Galleria Vittorio Emanuele sme navštívili Camparino in Galleria, bar dýchajúci históriou. Jeho zvláštnosťou je podávanie sódy uskladnenej v pivnici tohto baru a jej priamého servisu z nej. Sóda je tak vychladená na rovnakú teplotu a v drinkoch vytvára rovnaký štandard. Stretnúť sa tu môžete s personálom typicky oblečeným v bielych rondónoch. Pripravili nám Campari&Soda, jednoduchý drink podávaný v tenkostennom pohári na krátkej stopke s drveným ľadom. Krásne vychladený, skvelo premiešaný a v konečnom výsledku osviežujúci – vynikajúci na horúce počasie, ktoré sme tam prežívali.

Drink menu tohto podniku je spísane v hrubej červenej knižke, s množstvom obrázkov. Okrem vlastných signature drinkov tu nájdete niekoľko obmien známeho Negroni alebo Americano drinku či dokonca drinky vytvorené známymi barmani ako Salvatore Calabrese, Agostino Perrone, Luca Sinalli a inými. K nápojom sme tu dostali finger food, teda jednohubky, ktoré možno konzumovať bez použitia príboru. Bary vo väčších mestách sa predbiehajú v exkluzivite podávania tohto typu snacku, a tak sme i my mohli ochutnať olivy, chipsy, pizzete (malé kúsky pizze) či iné stuzzichini (rozličné jednohubky).

To však už Camparino in Galleria končila svoje otváracie hodiny, a tak sme sa presunuli na 5-chodovú degustačnú večeru do Trussardi alla Scala. Šéf barman nám tu pripravil Killer in Red, nápoj, ktorý sa stal súčasťou Campari Red Diaries 2017. Campari verí, že ,,každý koktail rozpráva príbeh”, preto tento rok predstavilo (r)evolučné Campari Red Diaries 2017. Tento červený diár je akousi oslavou barmanského umenia a predstavuje zbierku 12 koktailov a ich príbehov. No a Killer in Red je jeho súčasťou. Nápoj servírovaný v cocktail glass (na vysokej sklenenej stopke) predstavoval spojenie Campari, Cinzano Bianco, likéru Grand Marnier a ginu infúzovaného kamilkami. Na vrch bol doplnený kvapkou ružovej esencie.

Galleria Vittorio Emanuele

Záver dňa sme strávili v Armanni Bamboo Bare. Tu sme si vychutnali ,,bye bye” drink. I tu boli, samozrejme, drinky doplnené o malé občerstvenie, pretože či je deň alebo noc, stále tu platí Aperitivo Moment. Celý bar sa niesol v jednoduchosti. Architektúra i proces miešania drinkov či servis.

Aperitivo Moment prevláda v srdciach každého Taliana podobne, ako u nás folklór. Stal sa neodmysliteľnou tradíciou všedného dňa v Taliansku a je skvelé, že si tak obyvatelia tejto krajiny vedia vychutnať kvalitu vlastných produktov bez povinnosti bezhlavého opíjania sa.