Už aj Bratislava má svoju vlastnú Kozlovnu

0
337

Koncept obľúbených špecializovaných prevádzok tzv. Kozlovien sa postupne rozrastá i na Slovensku. V poradí štvrtá reštaurácia s názvom „Bratislavská Kozlovna“ je otvorená na Lazaretskej ulici v Bratislave. V ponuke lokálnych reštaurácií tak pribudla nová prevádzka jedinečná nielen svojim typickým vzhľadom, ale najmä tradičnou česko-slovenskou kuchyňou a ponukou toho najlepšieho od značky Kozel.

Len asi 5 mesiacov trvalo, aby sa vzhľad reštaurácie zmenil na nepoznanie. Príjemná atmosféra, ktorú dotvára interiérový nábytok z originálnej remeselnej výroby a kapacita približne 120 miest na sedenie, vrátane letnej terasy majú ambíciu byť pre zákazníkov prvou voľbou pre posedenia s priateľmi. “Veríme, že kvalitné domáce jedlá ako napríklad hovädzí guláš, bravčové koleno na čiernom pive Kozel, rebierka či steaky a k tomu poctivo a s láskou načapované  pivo stoja za návštevu a okúsenie,“ hovorí Peter Gmuca, majiteľ Bratislavskej Kozlovny.

Tento koncept prevádzok prináša na Slovensko značka Velkopopovický Kozel, aby tak motivovala svojich zákazníkov vychutnať si dobre načapované pivo s priateľmi, či ako odmenu po práci v príjemnom prostredí. Ambíciou Pivovarov Topvar, do ktorých portfólia patrí aj značka Velkopopovický Kozel, je nielen vyrábať kvalitné pivo, ale zvyšovať úroveň pivnej kultúry na Slovensku.

„Kozel predstavuje kvalitu a tradíciu. Už  viac ako 140 rokov varíme poctivé pivo len z 3 základných surovín, ktorými sú: voda, slad a chmeľ. A po celý čas zachovávame rovnakú receptúru, čo dlhodobo oceňujú zákazníci nielen v Čechách, ale aj na Slovensku. Výsledkom je nezameniteľná chuť piva Kozel. Aby sme z nej spotrebiteľom dopriali ten najlepší zážitok, venujeme v Kozlovniach taktiež zvýšenú pozornosť starostlivosti o výčap a dbáme o to, aby fanúšikov dobrého piva obsluhovali školení výčapníci. Preto som rád, že sa nám ich rodinka postupne rozrastá a zákazníci majú možnosť vychutnať si poctivo načapovaného Kozla aj tu v Bratislavskej Kozlovni,“ zdôrazňuje velkopopovický sládok Vojtěch Homolka.

V susedných Čechách funguje už viac ako 30 špecializovaných prevádzok tzv. Kozlovien a tento koncept má u pivárov veľký úspech.


Akciová spoločnosť Pivovary Topvar je poprednou pivovarníckou spoločnosťou na Slovensku s viac ako 600 zamestnancami a jedným z najmodernejších pivovarov v strednej Európe. Do portfólia jej značiek, ktoré každoročne získavajú ocenenia na medzinárodných aj lokálnych súťažiach kvality, patrí Pilsner Urquell, Šariš, Velkopopovický Kozel, Radegast, Gambrinus, Topvar, Smädný Mních, nealkoholické pivo Birell, či cider Kingswood a Frisco.